Kurs HDS – szczegóły

Zastanawiasz się, jak wygląda kurs na HDS? Chcesz się dowiedzieć, jakie elementy wchodzą w jego skład i ile możesz dzięki niemu zyskać? Jeżeli nurtują Cię tego rodzaju pytania, zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego poradnika. Zobacz, kto może zostać operatorem i jakie wymagania stawiane są przyszłym uczestnikom szkoleń. Poznaj również korzyści, jakie możesz odnieść, decydując się na przystąpienie do kursu na HDS w Lublinie.

Czym jest HDS?

Pod tą nazwą kryje się hydrauliczny dźwig samochodowy, czyli mobilny żuraw zamontowany na ciężarówce. Jest to specjalistyczny, ciężki sprzęt, za pomocą którego można podnosić przedmioty o znacznej masie, np.:

Obsługa tego rodzaju żurawia wymaga sprawnego i dobrze wyszkolonego operatora. Biorąc udział w szkoleniu na HDS, zyskujesz więc szansę na poszerzenie zawodowych horyzontów oraz zdobycie nowej, ciekawej pracy w wielu branżach.

Kto może zostać operatorem?

Aby móc wziąć udział w kursie na HDS, musisz spełniać następujące wymagania:

Warto pamiętać, że wykonywanie tego zawodu wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Z uwagi na masę przenoszonych ładunków oraz specyfikę pracy samego dźwigu, bardzo ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz rzetelne realizowanie zadań. 

Jak wygląda kurs na HDS?

Program szkolenia składa się z dwóch segmentów: teoretycznego oraz praktycznego. Podczas części związanej z teorią poznasz zagadnienia dotyczące:

Równie istotne, jak wiedza teoretyczna, jest biegłe opanowanie obsługi żurawia. Z tego powodu podczas kursów HDS w Lublinie duży nacisk kładzie się na kwestie związane ze stroną praktyczną, takie jak:

Egzamin na operatora

Po ukończeniu szkolenia i opanowaniu teorii oraz części praktycznej będziesz mógł przystąpić do egzaminu. Jest on zdawany przed inspektorami UDT i podobnie jak kurs składa się z dwóch części:

Po pomyślnym zdaniu egzaminu i otrzymaniu zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT będziesz mógł podjąć pracę operatora żurawia przenośnego. Uprawnienia przyznawane są na okres 10 lat, bez ograniczeń towarowych. Wyjątek stanowią dokumenty w języku angielskim, które ważne są przez 5 lat.

Nowe możliwości

Warto podkreślić, że umiejętność obsługi dźwigu hydraulicznego oraz posiadanie stosownych uprawnień umożliwiają nie tylko wykonywanie przewozów, ale również załadunek i wyładunek towarów bez użycia dodatkowego sprzętu czy angażowania kolejnych osób. Sprawia to, że pracownicy, którzy ukończyli kurs i zdali egzamin przed UDT są bardzo pożądani w wielu firmach. Dzięki nim przedsiębiorstwa mogą oszczędzać czas i pieniądze. Wyrobienie uprawnień zwiększa więc szansę na zdobycie stabilnego zatrudnienia i poszerzenie możliwości zarobkowania. 

Kurs dla Ciebie

Dzięki opanowaniu obsługi HDS i wyrobieniu uprawnień możesz zdobyć nowy, ciekawy zawód oraz poprawić swoją pozycję na rynku pracy. Jeżeli szukasz rzetelnej firmy organizującej kursy i szkolenia w Lublinie, skorzystaj z naszej oferty (http://www.edu-lift.pl/). Dzięki temu zyskasz pewność, że przekazana Ci wiedza będzie kompleksowa i aktualna, a Ty szybko posiądziesz nowe umiejętności.

2018-2021 © EDU-LIFT Rafał Iwaniak Design by: FREE DOTS DESIGN