Interesuje Cię praca na dużym magazynie firmy logistycznej, w hipermarkecie czy na terenie zakładu produkcyjnego? Jeśli tak, powinieneś poszerzyć swoje kompetencje, przechodząc profesjonalny kurs na operatora wózka widłowego. To szkolenie, które nasza firma może zorganizować m.in. w Lublinie, znacznie zwiększy atrakcyjność Twojej kandydatury na rynku pracy. W dalszej części przedstawiamy 3 najważniejszych korzyści, które powinny Cię zachęcić do takiej inwestycji we własny rozwój. Poznaj je już teraz!

Jako operator wózka widłowego zyskasz więcej niż tylko możliwość osiągania wyższych zarobków

Rosnące wymagania rynku pracy sprawiają, że każda osoba licząca na dobre zatrudnienie powinna stale podnosić swoje kompetencje. W przypadku magazynierów dziś coraz częściej podstawą jest legitymowanie się uprawnieniami do prowadzenia wózków widłowych. Aby je uzyskać, musisz najpierw przejść specjalne kursy i szkolenia, które kończą się egzaminem UDT (Urząd Dozoru Technicznego).

Wbrew pozorom nie są one kosztowne i ich zaliczenie nikomu nie powinno sprawić większych problemów. Uprawnienia na operatora wózka widłowego przynoszą mnóstwo korzyści, w tym przede wszystkim:

  • dostęp do większej liczby ofert zatrudnienia,
  • możliwość poszukiwania pracy na stanowisku magazyniera za granicą,
  • atrakcyjne wynagrodzenie.

Korzyść nr 1: Szybsze znalezienie pracy

Stale rosnące powierzchnie magazynowe sprawiają, że towar coraz częściej przechowuje się na półkach wysokiego składowania. W efekcie na rynku pracy zwiększa się zapotrzebowanie na osoby, które przeszły kurs na operatora wózka widłowego. Posiadając pełne uprawnienia, możesz prowadzić takie pojazdy m.in. z silnikiem:

  • dostęp do większej liczby ofert zatrudnienia,
  • możliwość poszukiwania pracy na stanowisku magazyniera za granicą,
    atrakcyjne wynagrodzenie.

Decydując się na odbycie szkoleń i kursów zyskujesz dostęp do większej liczby ofert zatrudnienia. Dzięki temu łatwiej będzie Ci znaleźć ciekawą pracę w dobrze prosperującej firmie. To także najlepszy sposób na rozwój zawodowy w tej branży.

Korzyść nr 2: Dostęp do ofert od zagranicznych pracodawców

Jako magazynier nie musisz ograniczać się wyłącznie do polskiego rynku pracy. Na zachodzie, w krajach Unii Europejskiej, operatorzy wózków widłowych są dziś bardzo poszukiwani. Możesz tam liczyć na świetne warunki zatrudnienia, jak i atrakcyjne wynagrodzenie. Oczywiście, aby wziąć udział w rekrutacji, najpierw będziesz musiał odbyć kurs i zdać egzamin pod nadzorem UDT.

Korzyść nr 3: Wyższe wynagrodzenie za pracę na stanowisku magazyniera

Nie ma znaczenia, czy szukasz zatrudnienia na stanowisku operatora wózka widłowego w Polsce, czy za granicą. W każdym przypadku możesz liczyć na dobre wynagrodzenie. Dodatkowe uprawnienia sprawiają, że stajesz się specjalistą, a więc możesz się dużo wyżej cenić. Dziś, w czasach gdy coraz częściej to pracownik dyktuje warunki na rynku pracy, daje Ci to ogromne możliwości rozwoju.

Kursy na operatorów wózków widłowych nie są kosztowne

Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje związane z pracą na magazynie, nie musisz obawiać się wysokich kosztów. Kursy na operatora wózka widłowego nie są drogie. Koszt odbycia pełnego szkolenia wraz z egzaminem nadzorowanym przez UDT na pewno nie będzie wyższy niż 1000 zł.

Pamiętaj, że dzięki uprawnieniom łatwiej będzie Ci znaleźć dobrą pracę z bardzo atrakcyjnym wynagrodzeniem. To sprawia, że wydane na ten cel pieniądze powinny się szybko zwrócić. Przede wszystkim jednak traktuj takie szkolenie i kurs jako inwestycję w swoją lepszą przyszłość.

Zleć przeprowadzenie kursu specjalistom

Znasz już najważniejsze korzyści wynikające z uzyskania uprawnień na prowadzenie wózków widłowych. Jeśli chcesz dobrze przygotować się do takiej pracy, najlepiej postaw na szkolenia organizowane przez fachowców. Nasza firma EDU-LIFT od wielu lat przeprowadza takie kursy m.in. na terenie Lublina. Zespół doświadczony pracowników zawsze dba o doskonałe przygotowanie jego uczestników do późniejszego egzaminu. Z naszą pomocą szybko i za niewielkie pieniądze podniesiesz swoje kompetencje zawodowe. Zgłoś się do nas już dziś!