przeglądy wózków widłowych Lublin

Zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w kursie na wózki widłowe? Chcesz się dowiedzieć, jakiego rodzaju pracę będziesz mógł wykonywać, mając uprawnienia do kierowania widlakiem? Jeśli tak, to przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik! Dowiesz się z niego, w jakich branżach możesz znaleźć zatrudnienie oraz jakie korzyści możesz odnieść, jeżeli zdecydujesz się na szkolenie organizowane w Lublinie!

O czym warto pamiętać?

Coraz więcej pracowników decyduje się wziąć udział w kursach na wózki widłowe. Większość z nich to osoby, które pragną poszerzyć swoje możliwości zatrudnienia i wzmocnić pozycję na rynku pracy. Co niezmiernie istotne, uprawnienia zostają przyznane dożywotnio – aby je zdobyć, wystarczy odbyć szkolenie i zdać egzamin państwowy przed UDT. Warto przypomnieć, że istnieje kilka rodzajów uprawnień na widlaki:

 • III WJO – wózki prowadzone i zdalnie sterowane. Jest to najniższa kategoria uprawnień, pozwalająca na kierowanie widlakiem pod warunkiem, że operator znajduje się poza nim,
 • II WJO – czyli modele jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych. Ta kategoria uprawnia również do obsługi widlaków objętych III WJO. Legitymując się posiadaniem dokumentów II WJO, możesz też pracować z wariantami bocznymi,
 • I WJO – mając tego rodzaju uprawnienia, możesz obsługiwać sprzęt właściwy dla kategorii III WJO oraz II WJO, a także modele jezdniowe specjalizowane.

Kto może zostać operatorem?

Warto mieć na uwadze, że jest to ciekawy, chociaż niełatwy zawód, z którym wiąże się spora odpowiedzialność. Z drugiej jednak strony, ukończenie kursu na wózki widłowe i zdanie egzaminu przed UDT otwiera drogę do zatrudnienia w wielu przyszłościowych branżach, więc wysiłek włożony w nauczenie się obsługi widlaka z pewnością zostanie wynagrodzony. Pamiętaj też, że jeśli chcesz zostać operatorem, powinieneś spełniać następujące warunki:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • zdobyć co najmniej podstawowe wykształcenie,
 • posiadać orzeczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania pracy operatora.

W jakich krajach możesz pracować?

Polska jest krajem Unii Europejskiej. Oznacza to, że, zgodnie z dyrektywą 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 7 września 2005 r., zdobyte u nas uprawnienia na widlaki mogą (chociaż nie muszą) być honorowane przez inne państwa członkowskie. W praktyce osoby, które odbędą kurs na wózki widłowe w Lublinie (http://www.edu-lift.pl/kurs-na-operatora-wozka-widlowego.html), Warszawie czy innym polskim mieście, znajdują zatrudnienie w takich krajach, jak:

 • Belgia,
  Holandia,
  Niemcy,
  Wielka Brytania.

Ile można zyskać?

Decydując się na wzięcie udziału w szkoleniu na operatora wózka widłowego, możesz odnieść szereg korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

 • możliwość zwiększenia zarobków – warto pamiętać, że zdobycie dodatkowych kwalifikacji oznacza, iż jesteś dla swojego pracodawcy cenniejszym pracownikiem, niż ktoś, kto nie może kierować wózkiem,
 • dostęp do interesujących ofert z kraju i zza granicy – widlaki używane są w wielu gałęziach gospodarki, począwszy od przemysłu ciężkiego, poprzez stocznie, hurtownie, aż po branżę budowlaną. Oznacza to, że biorąc udział w kursie i uzyskując uprawnienia, nie będziesz musiał martwić się brakiem perspektyw, bo z łatwością znajdziesz zatrudnienie, niezależnie od aktualnej sytuacji na rynku pracy,
 • możliwość łatwego poszerzenia horyzontów zawodowych – w wielu przypadkach, pragnąc zdobyć nowe uprawnienia, trzeba zainwestować sporą ilość pieniędzy oraz czasu. W przypadku szkoleń na operatora widlaka jest zupełnie inaczej – wystarczy kilkaset złotych, by mieć nowy, ciekawy zawód.

Postaw na profesjonalne kursy!

Co ważne, istotnym elementem Twojego sukcesu jest rodzaj ośrodka, w którym odbędziesz kurs. Jeśli zdecydujesz się na szkolenie na wózki widłowe w Lublinie, zyskasz pewność, że przekazana Ci wiedza będzie rzetelna i fachowa, a Ty z łatwością wdrożysz się do wykonywania pracy operatora. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami. Jesteśmy przekonani, że dzięki pomocy szybko i sprawnie opanujesz materiał i zdobędziesz nowe kwalifikacje.