Interesuje Cię praca na terenie ważnych inwestycji i obsługa dużych maszyn budowlanych? Jeśli tak, to koniecznie musisz zdobyć nowe kompetencje w tym zakresie. Najlepiej wybrać kurs na operatora żurawia, który nasza firma organizuje m.in. w Lublinie. Tego typu specjaliści są bardzo pożądani na rynku pracy i stanowią „elitę” pracowników budowlanych. Z dalszej lektury dowiesz się, jak podnieść swoje kwalifikacje i dlaczego warto to zrobić. Koniecznie przeczytaj, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczace naszych kursów i szkoleń w Lublinie!

Odpowiedzialna i satysfakcjonująca praca

Osoby, które wybiorą ten zawód, zawsze mogą liczyć na ciekawe wyzwania. Praca operatora polega na szeregu odpowiedzialnych działań. Przed rozpoczęciem robót musi on poznać specyfikę zadania, teren inwestycji, a także dokumentację i stan żurawia. Następnie zajmuje się bezpiecznym przenoszeniem ciężkich elementów w obszarze budowy czy składowiska. W tym celu korzysta z urządzeń sterowniczych, aby podnosić, przemieszczać, a potem opuszczać ładunki. Rzecz jasna jednocześnie dba o bezpieczeństwo, obserwując otoczenie. Choć początkowo zajęcie to może wydawać się trudne, po dobrym kursie na operatora żurawia wszystko stanie się jasne i naprawdę proste. Pamiętaj, że ten zawód ma dużo zalet, spośród których warto wymienić:

  • łatwość w znalezieniu zatrudnienia w każdym rejonie kraju,
  • bardzo dobre zarobki,
  • przyjazne i bezpieczne warunki pracy.

1. Wiele atrakcyjnych ofert pracy

Wszyscy operatorzy żurawi należą do grupy wykwalifikowanych pracowników, którzy są nieustannie poszukiwani, bo brakuje ich na rynku. Wielu przedsiębiorców zabiega o specjalistów, dlatego osoba z uprawnieniami na żurawia bez problemu znajdzie zatrudnienie w każdym średnim i dużym mieście, a także poza granicami Polski. Sektor budownictwa jest odporny na kryzysy. Mieszkania czy biura powstają bez przerwy w wielu zakątkach świata. I tak na pewno będzie przez kolejne dekady. 

2. Wysokie zarobki

Opisywane zjawiska przekładają się na wysokie pensje. Warto wiedzieć, że kurs na operatora żurawia zwróci się już po pierwszej wypłacie. W Polsce zarobki na tym stanowisku zaczynają się od 3500 zł brutto. Przy czym najczęściej pensje są znacznie wyższe, dzięki konkurencji i możliwości szybkiego awansu. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w przypadku podjęcia pracy za granicą. Pracodawcy oferują stawkę od 60 do 90 zł za godzinę. Co więcej, od razu proponowane są dodatki płacowe oraz darmowe zakwaterowanie, a nawet wyżywienie. 

3. Dobre warunki pracy

Choć praca operatora żurawia odbywa się na wysokości, to jej warunki są coraz lepsze. W 2019 roku weszły zmiany w przepisach, które poprawiają bezpieczeństwo i higienę w miejscu zatrudnienia. Zabroniono m.in.:

  • zmieniania nastawy elementów zabezpieczających,
  • obsługi maszyny podczas silnego wiatru i wyładowań atmosferycznych,
  • pracy przy niedostatecznej widoczności.

Ponadto wprowadzono specjalne rozwiązania monitorujące wszystkie sytuacje podczas robót. Od niedawna każda kabina żurawia musi być wyposażona w klimatyzatory i nagrzewnice, obowiązkowa jest także winda lub inna wygodna droga dla maszyn powyżej 80 metrów.

Jak zostać operatorem żurawia?

Jeśli chcesz podjąć aktywność w tym zawodzie, zapisz się na kurs na operatora żurawia. Kandydat musi mieć ukończone 18 lat, przynajmniej wykształcenie podstawowe i nie wykazywać przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na takim sprzęcie. Cenionymi cechami są opanowanie i rzetelność. Szkolenie zaczyna się od poznania urządzenia i nabycia umiejętności bezpiecznej obsługi. Przekazujemy wiedzę z zakresu ładowania, BHP czy obecnych przepisów budowlanych. Duży nacisk kładziemy na elementy praktyczne, aby końcowy egzamin państwowy zakończył się sukcesem.

Zaufaj profesjonalistom w zakresie kursów

Gdy znasz już wszystkie zalety opisywanego zawodu, możesz śmiało zapisać się na szkolenie. Nasza firma EDU-LIFT od lat organizuje w Lublinie profesjonalne kursy m.in. na operatora żurawia. Są one prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów zgodnie z najwyższymi standardami nauczania. Znakomicie przygotowujemy uczestników do egzaminów i faktycznych wyzwań w czasie pracy. To wszystko oferujemy w dobrych cenach. Wybierz przyszłość i pewny zawód. Zgłoś się już teraz!